Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33HEVPP0274R1ZG
Approx. Rs 98,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Drink Type | Carbonated Drink, Soda Water, Flavoured Soda, Soft Drink |
| Filling Range | 200 ml to 500 ml |
| Filling Speed | 20 to 40 bpm |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Capacity | 100 pouch/hour |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Container Type | Glass Bottle, PET Bottle |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 24V |
| Power | Single Phase |
| Cap Type | Screw Cap |
| Product Type | Soda Filling Machine |
Additional Information:
Approx. Rs 1,40,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Compressor Type | YES |
| Automation Grade | AUTOMATIC |
| Chiller Shape | RECTANGLE |
Additional Information:
Approx. Rs 1,35,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Filling Product | Soft Drinks |
| Machine Automation | Semi Automatic |
| Filling Capacity | 1000 bph |
| Capacity | 40 BPM |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Warranty | 6 months |
| Frequency | 40Hz |
| Phase | Single |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 24V |
Additional Information:
Approx. Rs 2,70,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Cooling Capacity | 5 ton |
| Storage Capacity | 150 L |
| Capacity | 5 Ton |
| Material Grade | SS316 |
| Compressor Type | Yes |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Blue |
| Chiller Shape | Rectangle |
| Usage | Beverage, Dairy, Food Processing |
Additional Information:
Approx. Rs 2,25,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Cooling Capacity | 3 ton |
| Material Grade | SS304 |
| Compressor Type | YES |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | 316 |
| Chiller Shape | RECTANGLE |
| Usage | Food Processing, Beverage, Dairy |
Additional Information:
Approx. Rs 1,85,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 20 Ton |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Color Coated |
| Compressor Type | Yes |
| Automation Grade | SS304 |
| Color | Blue |
| Chiller Shape | Rectangle |
Additional Information:
Approx. Rs 2,47,800 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Compressor Type | YES |
| Automation Grade | SS304 |
| Color | Blue |
| Chiller Shape | Rectangle |
| Product Type | Water Chiller |
| Capacity | 250L |
Additional Information:
Approx. Rs 1,23,900 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 2 TR |
| Type | Water-Cooled |
| Phase | Single |
| Automation Grade | SS304 |
| Material | Mild Steel |
| Color | Blue |
| Chiller Shape | Rectangle |
Additional Information:
Approx. Rs 2,25,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 2 TR |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | SINGLE |
Additional Information:
Explore More Products
© Magizhini Enterprises. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited