Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33HEVPP0274R1ZG
Product Price :Get Latest Price
Product Details:| Application | Food Syrup |
| No Of Heads | Single Head |
| Capacity | 500 pouch/hour |
| Filling Speed | 40 to 60 bpm |
| Speed | 40 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 24V |
| Power | Single Phase |
| Container Type | PET Bottle, Glass Bottle, HDPE Bottle, Jar |
Additional Information:
Product Price :Get Latest Price
Product Details:| Application | Food Syrup |
| Filling Range | 5 ml to 30 ml |
| No Of Heads | Single head |
| Capacity | 500 pouch/hour |
| Speed | 20 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 230 v supply |
Magizhini Enterprises, Established In 2020 In Coimbatore, Tamil Nadu, Is A Manufacturer and A Wholesale Trader Of Goli Soda Plastic Botlle and Glass Bottle Openers, Caps, Washers, Brushes, Bottles, Sleeves, Plastics Coins, Soda Filling Machineries and Its Accessories etc.,
Additional Information:
Product Price :Get Latest Price
Product Details:| Application | Food Syrup |
| Filling Range | 5 ml to 30 ml |
| No Of Heads | Single Head |
| Capacity | 1000 pouch/hour |
| Filling Speed | 20 to 40 bpm |
| Speed | 40 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 24V |
| Power | Electric |
| Container Type | Jar, Glass Bottle, PET Bottle, HDPE Bottle |
Additional Information:
Explore More Products
© Magizhini Enterprises. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited