Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33HEVPP0274R1ZG
Approx. Rs 2,95,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Drink Type | Carbonated Drink, Soda Water, Flavoured Soda, Soft Drink |
| Filling Range | Up to 2 L |
| Filling Speed | 20 to 40 bpm |
| Application | Bottle Filling |
| Capacity | 20 BPM |
| Machine Type | Automatic |
| Filling Material | Liquid |
| Container Type | PET Bottle |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 24V |
| Rinsing System | Without Rinsing |
| Body Material | SS304 |
| Cap Type | Screw Cap |
Additional Information:
Approx. Rs 78,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Drink Type | Carbonated Drink, Flavoured Soda, Soft Drink, Soda Water |
| Filling Range | 200 ml to 500 ml |
| Filling Speed | 20 to 40 bpm |
| Capacity | 100 pouch/hour |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Container Type | Glass Bottle, PET Bottle |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 24V |
| Power | SINGLE PHASE |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 98,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Drink Type | Carbonated Drink, Soda Water, Flavoured Soda, Soft Drink |
| Filling Range | 200 ml to 500 ml |
| Filling Speed | 20 to 40 bpm |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Capacity | 100 pouch/hour |
| Container Type | Glass Bottle, PET Bottle |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 24V |
| Power | 500W |
| Cap Type | Screw Cap |
Additional Information:
Approx. Rs 1,65,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Drink Type | Soda Water, Carbonated Drink, Flavoured Soda, Soft Drink |
| Capacity | 20 BPM |
| Filling Range | 200 ml to 500 ml |
| Filling Speed | 20 to 40 bpm |
| Warranty | 1 Year |
| Suitable For | GOLI SODA FILLING |
| Container Type | PET Bottle, Glass Bottle |
| Driven Type | Electric |
| Filing Material | GOLI SODA |
| Body Material | SS304 |
| Neck Diameter | 28MM |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Price :Get Latest Price
Product Details:| Machine Type | In Line |
| Capacity | 20 BPM |
| Product Type | Soda Water, Soft Drink |
| Automation Grade | Automatic |
| Installation Service | Yes |
| Usage/Application | Csd Drink |
| CO2 Pressure | 3 bar |
| Carbonation Level | 2 vol |
| Material of Construction | SS304 |
| Cooling Type | Chilled Water |
| Control Type | Electronic |
| Frequency | 40Hz |
| Mounting | Skid Mounted |
| Voltage | 24V |
Additional Information:
Approx. Rs 95,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Filling Range | 50 ml to 500 ml |
| Capacity | 20 BPM |
| No Of Heads | 2 Head |
| Filling Speed | 10 to 20 bpm |
| Warranty | 1 Year |
| Suitable For | GOLI SODA FILLING |
| Container Type | Bottle |
| Driven Type | Electric |
| Filing Material | GOLI SODA |
| Body Material | SS |
| Neck Diameter | 28MM |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,35,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Filling Range | 200 ml to 2000 ml |
| No Of Heads | 4 Head |
| Filling Speed | 10 to 20 bpm |
| Suitable For | Juice, Water |
| Container Type | Bottle |
| Capacity | 1000 pouch/hour |
| Warranty | 6 months |
| Driven Type | Electric |
| Body Material | SS |
| Input Supply | 24V |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,95,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Filling Range | Up to 2 L |
| Filling Speed | 20 to 40 bpm |
| No Of Heads | Rotary Type |
| Capacity | 25 BPM |
| Automation Grade | Automatic |
| Container Type | PET Bottle |
| Warranty | 1 year |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 24V |
| Power | Electric |
| Cap Type | Screw Cap |
Additional Information:
Explore More Products
© Magizhini Enterprises. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited