Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33HEVPP0274R1ZG
Approx. Rs 1.80 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Washer Material | Nitrile Rubber |
| Washer Size | 3/4 inch |
| Temperature Range | -20 to 80 C |
| Outer Diameter | 21 mm |
| Inner Diameter | 15 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Material | Nitrile Rubber |
| Usage | Goli Soda Glass Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 35 / NumberGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 100 Number |
| Washer Material | Silicone Rubber |
| Washer Size | 3/4 inch |
| Temperature Range | -40 to 200 C |
| Outer Diameter | 21 mm |
| Inner Diameter | 10 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Material | Silicone Rubber |
| Usage | Goli Soda Filling |
| Packaging Type | Box |
Approx. Rs 35 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Washer Material | Food Grade Silicone |
| Washer Size | 1/2 inch |
| Temperature Range | -40 to 200 C |
| Outer Diameter | 17 mm |
| Inner Diameter | 15 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Material | RUBBER |
| Usage | SOFT DRINKS FILLING MACHINES |
| Application | Food Industry |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1.50 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Washer Material | Food Grade Silicone |
| Washer Size | 1/4 inch |
| Temperature Range | -40 to 200 C |
| Outer Diameter | 21 mm |
| Inner Diameter | 15 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Material | RUBBER |
| Usage | GOLI SODA GLASS BOTTLE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1.1 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Washer Material | EPDM Rubber |
| Washer Size | M4 |
| Washer Shape | Round |
| Outer Diameter | 17 mm |
| Inner Diameter | 16 mm |
| Thickness | 0.5 mm |
| Material | Synthetic |
| Usage | Plastic Goli Soda Bottle |
| Color | White |
Additional Information:
Approx. Rs 1.8 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Washer Material | Natural Rubber |
| Washer Size | 1/2 inch |
| Washer Shape | Round |
| Outer Diameter | 21 mm |
| Inner Diameter | 16 mm |
| Thickness | 0.5 mm |
| Material | Rubber |
| Usage | Goli Soda Bottle With Cap |
Additional Information:
Approx. Rs 16 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Washer Material | Silicone Rubber |
| Washer Size | 3/4 inch |
| Temperature Range | -40 to 200 C |
| Outer Diameter | 37 mm |
| Inner Diameter | 35 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Material | RUBBER |
| Usage | SODA FILLING MACHINE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1.8 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Washer Material | Food Grade Silicone |
| Washer Size | M4 |
| Temperature Range | -40 to 200 C |
| Material | Nitrile |
| Usage/Application | Bottle Washer |
| Inner Diameter | 10 mm |
| Shape | Round |
| Thickness | 0.5 mm |
| Color | Multi Color |
| Application | Hydraulic |
| Media Compatibility | Water |
Additional Information:
Approx. Rs 1.09 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Production Capacity | 20 BPM |
| Capacity | 100 ml |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Material | Silicone |
| Thickness | 30mm |
| Dimension | Customiazed |
| Height | 1mm |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Magizhini Enterprises. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited