Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33HEVPP0274R1ZG
Approx. Rs 280 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Capacity | 10 L |
| Dimension | 300X200X100 mm |
| Usage/Application | GOLI SODA |
| Shape | Rectangular |
| Style | Solid Box |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 360 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 15 L |
| Dimension | 300X200X200 mm |
| Usage/Application | Carry Bottle |
| Shape | Rectangular |
| Material | Plastic |
| Product Color | Yellow |
Approx. Rs 360 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Outer Dimensions | 420*280*280 |
| Number of Bottles | 24 |
| Size (LXWXH) | 420*280*280 |
| Bottle Capacity | 300 ml |
| Shape | Rectangular |
| Dimension | 400X300X270 mm |
| Style | Mesh |
| Usage/Application | Bottel Storage Crate |
| Capacity | 12 L |
| Material | Polypropylene (PP) |
Additional Information:
Approx. Rs 240 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Dimension | 300x200 mm |
| Capacity | 0.5 L |
| Usage/Application | Bottels Storage Crate |
| Supreme Brand | 420mm (L)*280mm( W)*140mm(D) |
| Brand | Supreme |
| Usage Purpose | Soda Bottle Storage |
| Color Of Product | Orange |
A 24 Bottles Soda Plastic Crate is a sturdy and practical container designed to hold and transport 24 bottles of soda or other beverages, typically in a standardized size like 330 ml, 500 ml, or 1-liter bottles.
These crates are commonly used in retail, warehouses, distribution centers, and by consumers to store and carry bottled drinks in a safe and efficient manner.
Additional Information:
Approx. Rs 280 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Dimension | 400x300 mm |
| Capacity | 10 Liter |
| Color | Red |
| Usage/Application | Goli Soda |
| Shape | Rectangular |
| Material | Polypropylene (PP) |
Additional Information:
Explore More Products
© Magizhini Enterprises. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited